Pro Gaudio

986 01 Fiľakovo

č.ú: 0340534084-0900

e-mail: ozprogaudio@gmail.com

Spoločnosť PRO GAUDIO vzniklo v roku 2000 a jej prvoradým cieľom je podpora detí predškolského veku a malých školákov. Naše pôsobenie sa postupne rozšírilo na zachovávanie ľudových tradícií, podporu ďalšieho vzdelávania pedagógov a na podporu programu "zdravá škola".

A PRO GAUDIO polgári társulás 2000-ben alakult, s elsődleges célja az óvodás- és kisiskoláskorú gyermekek támogatása.

Tevékenységünk fokozatosan kiszélesedett a néphagyományőrzés, a pedagógus továbbképzés és az "egészséges óvoda" program támogatására is.

Dosiahnuté výsledky:

-ekologickým nábytkom sme vyčarili domácu atmosféru v triedach našej MŠ,

-nakúpili sme hračky podporujúce tvorivosť a logické myslenie, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý vývoj detí,

-prostredníctvom športových akcií podporujeme zdravý životný štýl,

-naša telocvičňa je zariadená najmodernejším náradím na cvičenie,

-v rámci MŠ sme zaviedli triedenie odpadu,

-zapájame sa do akcií mesta: jarmok, remeselnou činnosťou a maľovaním detských tvárí spestrujeme náš program,

-na dvore MŠ sme vytvorili EKO-detské ihrisko

-našu všestrannú činnosť ocenilo v roku 2004 aj mesto Fiľakovo udelením ceny "Cena primátora mesta Fiľakovo".

Význam spojenia PRO GAUDIO je: "...pre detský úsmev...".

Snažíme sa urobiť všetko pre to, aby deti v našej MŠ trávili svoje dni v zdravom prostredí medzi farebnými hračkami.

Elért eredményeink:

környezetbarát bútorokkal otthonosabbá varázsoltuk az óvoda belső terét

megismerő- és készségfejlesztő játékokat vásároltunk, melyek nélkülözhetetlenek a gyermekek fejlődésében

sport- rendezvényekkel segítjük az egészséges életmód kialakítását

tornaterem a legmodernebb tornaszerekkel van berendezve

megszerveztük óvodán belül a szelektív hulladékgyűjtést

bekapcsolódunk városi rendezvényekbe: vásárokkal, kézműves tevékenységgel,

arcfestéssel színesítjük a programot

EKO- játszóteret alakítottunk ki az óvoda udvarán

sokoldalú munkánkra felfigyelt a városi hivatal, 2004-ben megkaptuk

"Fülek Város Polgármester Díjat"

A PRO GAUDIO jelentése a "Gyerekek Mosolyáért".

Igyekszünk mindent megtenni azért, hogy a gyermekek az óvodában, egészséges környezetben, színes játékok között, örömmel töltsék napjaikat.