Platby v MŠ

Za pobyt dieťaťa v materskej škole v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Fiľakovo - prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy mesačne na jedno dieťa sumou

15,00 € s účinnosťou od 01.01.2023

Príspevok sa uhrádza v kancelárii riaditeľky MŠ. Príspevok treba uhradiť vždy do 20.-eho každý mesiac!

Príspevok je možné uhrádzať po dohode s riaditeľkou MŠ aj elektronicky na účet mesta, ktorý im oznámi riaditeľka MŠ osobne.

Riaditeľka MŠ vedie pokladničnú knihu so zoznamom detí a vystaví príjmový doklad o zaplatení poplatku. Doklad o zaplatení príspevku si treba starostlivo uschovať v prípade reklamácii.

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

a) ktoré má jeden rok pred splnením povinnej školskej dochádzky a od 01.09.2021 bude zaradené ako dieťa s povinným preprimárnym vzdelávaním,

b) ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdze alebo je nízkopríjmový,

c) ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

Príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

a) ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako tridsať po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

b) ktoré nedochádzalo do materskej školy v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka materskej školy zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi; v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.

Okrem tohto poplatku je rodič povinný uhradiť do 20. dňa v mesiaci poplatok za stravovanie dieťaťa. Úhrady za stravné sa realizujú uhradením poštovej poukážky alebo prevodom.

Aktuálna výška príspevku na stravu je 1,45 € + režijné náklady 0.20 €

na 1 deň od 01.01.2022

Stravné sa uhrádza mesiac dopredu. Je samozrejmosťou, že dni ktoré dieťa vymešká pre chorobu alebo inú neprítomnosť sa následne odpočítavajú z vyplatenej sumy.

V prípade, že zákonný zástupca neuhrádza poplatky - za školné a stravné, riaditeľka MŠ ho vyzve ústne, potom písomne k uhradeniu nedoplatkov.

Keď ani po písomnom upozornení zákonný zástupca dieťaťa opakovane neuhrádza poplatky, riaditeľka postúpi riešenie situácie na Mesto Fiľakovo, ktorý ako príjemca týchto finančných prostriedkov si bude tieto prostriedky vymáhať od zákonného zástupcu v rámci priestupkového konania. Následne po dohode alebo na doporučenie zriaďovateľa vydá v konečnom dôsledku rozhodnutie o predčasnom ukončení pred primárneho vzdelávania.